Сьогодні перед учителями стоїть важливе запитання: як учити дітей?
Як же зробити, щоб урок не тільки надавав учням певні знання й уміння, але й викликав у них справжній інтерес, сформував творче начало? Саме вчитель початкових класів повинен розвивати любов до навчання, пізнавальні інтереси дітей молодшого шкільного віку, їхні творчі навички, уміння самостійно здобувати знання, бути активними, не пасивними.
Основними завданнями сучасного вчителя є залучення учнів до активної самостійної діяльності. Зацікавленість, викликана вчителем на уроці, за певних умов може перерости в стійкий інтерес до знань.
Саме проблемі «Сучасний урок. Ефективний план уроку» був присвячений семінар – практикум вчителів початкових класів міста, який пройшов 1 березня 2019 року.
Учасники семінару мали змогу прослухати презентаційний виступ
- Мицак Р.М. на тему: «Сучасний урок: основні вимоги, форми, технології»,
- Остафій А.Р. «Зміни до програми. Оновлені програми».
Були учасниками пристендових уроків:
- Кучер Ж.В. (3-В кл.) з математики на тему: «Письмове додавання
трицифрових чисел у випадку кількох доданків. Розв’язання задач на
знаходження суми»
- Сопрович А.І. (4-г кл.) з позакласного читання на тему: «Світ української класичної поезії»
Ознайомитися з цікавими педагогічними ідеями:
- «Методи і прийоми роботи з текстом. Читання з маркуванням» - Братко Н.В. та Годованець Т.Л.
- «Використання інтерактивної дошки на уроках української мови у 3-4 класах» - Косар О.В.
Дані уроки та заходи показали доцільність та ефективність використання різноманітних сучасних форм, прийомів і методів. Структура цих уроків характеризувалась гнучким поєднанням фронтальних, групових та індивідуальних форм роботи на уроці, використанням інноваційних методів навчання і була повністю спрямована на мотивацію навчання. Вчителі показали як можна швидко включати учнів в навчальну діяльність, проявляти стійкий інтерес і наполегливість у досягненні результату праці.
Учасники семінару познайомилися з методами, прийомами та формами роботи на уроці, які використовують вчителі для успішного оволодіння навичками навчання в початковій школі та формування математичних обчислювальних навичок на уроці математики.
Семінар – практикум проведений на високому організаційному, науково-методичному і практичному рівнях, що дало змогу вчителям початкових класів розширити свій досвід у справі навчання та виховання учнів початкової школи, надихнути учасників на нові ідеї. |